Fronty z MDF lakierowanego w połysku czy w macie? Czym kierować się przy wyborze mebli do kuchni?

Jedną z najtrudniejszych decyzji związanych z wyborem mebli na wymiar do kuchni jest kwestia wyboru frontów. Decydując się na te wykonane z MDF należy określić, czy ma być to MDF lakierowany w połysku czy wykonany w macie. Oprócz indywidualnych preferencji wizualnych i estetycznych ważny jest również rodzaj pomieszczenia i efekt, jaki chce się uzyskać w danym wnętrzu.

 

Jeszcze kilka lat temu lakierowane fronty MDF w wersji połysk pod względem popularności zdecydowanie wyprzedzały swoje matowe odpowiedniki. Obecnie różnica się zatarła i klienci równie często decydują się na kuchnie w macie.

 

Kuchnia – lakierowany MDF: etap produkcji kluczowy dla jakości

 

Opinie na temat kuchni z MDF lakierowanego w połysku i w macie są podzielone. Wpływ na opinie użytkowników ma przede wszystkim jakość mebli. W przypadku każdego rodzaju wykończenia frontów z lakierowanego MDF-u kluczowy jest etap ich wytwarzania. Finalnie ma on wpływ zarówno na wygląd, jak i wytrzymałość mebli.

 

Wielu producentów nie posiada własnej lakierni i korzysta z usług firm zewnętrznych, które zajmują się również m.in. lakierowaniem karoserii samochodowych. Brak profesjonalnego sprzętu i specjalistycznej wiedzy z zakresu lakierowania frontów meblowych zazwyczaj wiąże się z ich niską jakością. 3TOP kuchnie na zamówienie Lublin są lakierowane w firmowej lakierni przez doświadczonych pracowników, dzięki czemu klienci mają gwarancję, że ich fronty zostały wykonane z najlepszych materiałów i z należytą starannością.

 

Kuchnia MDF lakierowany w połysku: czym się charakteryzuje?

 

Fronty kuchenne z MDF lakierowanego na wysoki połysk charakteryzują się błyszczącą i dającą efekt głębi powierzchnią. Ten rodzaj frontów bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z odpowiednio rozplanowanym sztucznym światłem. Dzięki takiemu zestawieniu kuchnie na wymiar mogą prezentować się niezwykle efektownie

 

Połyskująca powierzchnia jest jednym ze sposobów na rozświetlenie wnętrza. Dlatego też ten rodzaj frontów polecany jest do pomieszczeń, które mają utrudniony dostęp do światła dziennego. Jednym z mitów, który należy obalić jest ten mówiący o tym, że fronty z MDF lakierowanego w połysku są trudniejsze w utrzymaniu czystości. Pielęgnacja jest tak samo ważna, jak w przypadku frontów matowych, a meble na których wcale nie będzie widać śladów palców po prostu nie istnieją.

Fronty kuchenne matowe: co warto o nich wiedzieć?

 

Kuchnie na wymiar w macie nadają pomieszczeniom delikatności i subtelności. Takie rozwiązanie powinno przypaść do gustu w szczególności osobom, które cenią naturalny charakter wnętrz. Matowe fronty MDF dobrze sprawdzą się w przypadku pomieszczeń dobrze oświetlonych i tych, które posiadają dostęp do światła dziennego.

 

Jeśli chodzi o kwestie pielęgnacyjne, to fronty matowe czyści się stosunkowo łatwo, bez konieczności kupowania specjalnych preparatów. Aby utrzymać je w odpowiednim stanie przez długi czas wystarczy czyścić je ściereczkami bawełnianymi lub z mikrofibry.