Kuchnie glamour

Kuchnia, jako jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, wymaga szczególnej uwagi i odpowiedniego urządzenia. Przede wszystkim musi być w odpowiednio zagospodarowana. Wpływa to na jej funkcjonalność, praktyczność i codzienny komfort użytkowania. Ponadto, kuchnie nierzadko połączone są z jadalnią czy salonem, dlatego też powinny być efektowne i spójne z pozostałymi wnętrzami. Spośród wszystkich dostępnych stylów wnętrz, podczas urządzania kuchni warto zwrócić uwagę na styl glamour. To bez wątpienia doskonała propozycja zarówno dla miłośników luksusowych wnętrz, jak i tych, którzy kochają aranżacje pełne „kontrolowanego” przepychu i błysku.

Kuchnie glamour – cechy charakterystyczne

Każdy styl wnętrzarski ma swoje cechy charakterystyczne, które wyróżniają go spośród wszystkich innych. Kuchnie glamour to pomieszczenia, które są pełne elegancji, blasku oraz szykownych dodatków. Dominujące kolory kuchni glamour to biel i czerń, meble wykończone są na wysoki połysk, a całość uzupełniają dodatki z elementami złota lub srebra. Charakterystyczne cechy kuchni glamour to takie elementy wyposażenia jak efektowne żyrandole, ozdobne lustra czy stylowe tapety. W zestawieniu z pozostałymi meblami i akcesoriami mają za zadanie stwarzać wrażenie splendoru.

Jak urządzić kuchnię w stylu glamour?

Podstawowym elementem kuchni glamour są meble, które posiadają fronty wykończone na wysoki połysk. Zestawienie ich z odpowiednim oświetleniem pomoże optycznie powiększyć małe pomieszczenie, natomiast w tych większych z pewnością podkreśli całą aranżację. Warto również podkreślić takie przestrzenie lub elementy pomieszczenia, jak między innymi przestrzenie między szafkami a blatem, sam blat oraz ściany. Doskonałym pomysłem może być użycie takich materiałów, jak na przykład płytki odbijające światło, marmur lub tapeta z efektownym, eleganckim wzorem. W przypadku kiedy kuchnia glamour połączona jest z jadalnią lub salonem, aby stworzyć spójną całość warto zastosować takie elementy wyposażenia jak tapicerowane meble czy nawet oryginalną zastawę stołową.

Należy pamiętać o tym, że kuchnia w stylu glamour ma nie tylko prezentować się estetycznie i szykownie, lecz przede wszystkim być w pełni funkcjonalna. Dlatego też, w przypadku urządzania tego pomieszczenia, warto zdecydować się na skorzystanie z usług fachowców. Stworzenie kuchni w stylu glamour na wymiar daje gwarancję nie tylko indywidualnej personalizacji i pełnego zagospodarowania przestrzeni, lecz również solidnego wykonania i profesjonalnego montażu.

Kuchnie w stylu glamour na wymiar – oferta 3TOP

Wszystkich zainteresowanych kuchnią w stylu glamour na wymiar zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio, gdzie można znaleźć zrealizowane przez nas dotychczas projekty. Zapraszamy do kontaktu i współpracy, której efektem będzie wykonanie wymarzonej kuchni. Nasza oferta obejmuje stworzenie projektu w oparciu o dokładną analizę potrzeb i wymagań, wybór odpowiednich materiałów, precyzyjne pomiary, wykonanie kuchni oraz jej montaż.