Kuchnie industrialne

Wybór aranżacji kuchni to decyzja o kluczowym znaczeniu dla funkcjonalności i estetyki jednego z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu lub domu. Nie należy jej pozostawiać przypadkowi ani decydować się na wybór określonego stylu tylko dlatego, że jest modny. Zamiast tego warto zdecydować się na projekt kuchni, która spełnia nasze oczekiwania pod względem estetyki i ergonomii użytkowania pomieszczenia.

Kuchnia w stylu industrialnym – dla zwolenników minimalizmu i praktycznych rozwiązań

Kuchnie industrialne towarzyszą nam od lat 60. XX wieku. Trend na tego typu aranżacje rozpoczął się wraz z popularyzacją koncepcji adaptacji obiektów poprzemysłowych na cele mieszkaniowe. Współcześnie projektowanie kuchni w stylu industrialnym skupia się przede wszystkim na wprowadzeniu elementów architektury industrialnej do przestrzeni mieszkalnych – domów jednorodzinnych oraz mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Najczęściej jest to beton architektoniczny, cegła, drewno oraz elementy ze stali malowanej proszkowo.

Czym jeszcze charakteryzuje się kuchnia w stylu industrialnym?

Kuchnia w stylu industrialnym to przede wszystkim surowy wygląd, na który składają się minimalizm oraz prostota stosowanych rozwiązań. Meble kuchenne industrialne są pozbawione zbędnych ozdobników, co przekłada się na relatywnie niski koszt aranżacji wnętrza, a zarazem łatwość utrzymania kuchni w czystości. Minimalizm stylu industrialnego doskonale sprawdza się zarówno na dużych, jak i małych przestrzeniach. W praktyce mała kuchnia w stylu industrialnym jest bardzo funkcjonalna, a zarazem atrakcyjna pod względem wizualnym. W aranżacjach kuchni industrialnych przeważają jasne kolory – biel, odcienie szarości – do których uwypuklenia stosujemy wyraziste dodatki. Panele szklane w ciemnych odcieniach, elementy wyposażenia z czarnej stali, charakterystyczne dla loftów i obiektów przemysłowych punkty świetlne.

Kuchnia industrialna z salonem

Industrialne przestrzenie wyróżniają się wysokimi sufitami, brakiem drzwi i ścianek działowych. Jeśli Twoje mieszkanie pretenduje do miana loftowego, z powodzeniem możesz otworzyć kuchnię na salon. Styl industrialny przecież nawiązuje do hal produkcyjnych, które są duże, przestrzenne, chłodne w odbiorze, ale funkcjonalne. Dzięki zaprojektowaniu kuchni industrialnej z salonem stworzysz spójną, funkcjonalną strefę służącą do wypoczynku, przyjmowania gości i gotowania bez oddzielania się od gości i domowników ścianą oraz drzwiami. Jeśli masz do dyspozycji dużą przestrzeń, kuchnię industrialną od salonu można oddzielić wyspą, stołem, krzesłami, barkiem. W ten sposób salon będzie także wygodną jadalnią. Jeśli chcesz zaprojektować kuchnię industrialną połączoną z salonem, koniecznie przynieś nam także zdjęcia tego pomieszczenia oraz opowiedz o swoich pomysłach dotyczących aranżacji kuchni i salonu, by styl industrialny kuchni jak najlepiej pasował do designu pomieszczenia, z którym nie tylko sąsiaduje, ale tworzy jedną całość.

Kuchnia industrialna – aranżacje TOP 3 dla dużych i małych przestrzeni

Jako producent wysokiej jakości mebli kuchennych na zamówienie oferujemy aranżacje kuchni w dowolnym stylu. Jedną z naszych specjalności są kuchnie industrialne na wymiar. Projektowanie kuchni w stylu industrialnym rozpoczynamy od rozpoznania potrzeb i oczekiwań inwestora oraz wykonania pomiaru pomieszczenia. Na tej podstawie proponujemy określony układ kuchni oraz jej kolorystykę. W zależności od rozmiaru i ustawności pomieszczenia kuchnia industrialna biała może przyjąć układ litery L lub U, zostać wyposażona w wyspę lub cechować się absolutnym minimalizmem tak pod względem wykończenia, jak i ilości zabudowy meblowej.

Industrialne meble kuchenne w nietypowych wnętrzach

Gotowy zestaw industrialnych mebli do kuchni nie sprawdza się w większości pomieszczeń. Każde mieszkanie ma inne wymiary, a powierzchnia na kuchnię bywa mało ustawna. Jeśli i Twoja industrialna kuchnia wymaga indywidualnego podejścia, tylko meble na wymiar spełnią Twoje oczekiwania.

Zgłoś się do projektanta mebli industrialnych, jeśli Twoja kuchnia:

  • jest bardzo mało lub bardzo duża,
  • znajduje się pod skosami,
  • ma nietypowe okna czy duże przeszklenia,
  • ma służyć osobie z niepełnosprawnością, poruszającej się na wózku,
  • ma być przyjazna małym dzieciom,
  • ma być wygodna dla osób bardzo wysokich lub bardzo niskich,
  • ma być ergonomiczna, wyjątkowa, elegancka i bardzo trwała.

Aranżacje kuchni w stylu industrialnym znajdziesz na naszej stronie. Możesz obejrzeć projekty, które zostały zrealizowane w bardzo różnych wnętrzach na zlecenie klientów. Dzięki realnym zdjęciom mebli industrialnych i całych kuchni przekonasz się, że zlecenie wykonania projektu, wyprodukowania na ich podstawie mebli i zamontowania ich w Twojej kuchni, będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Tutaj zlecisz projekt i wykonanie kuchni w stylu industrialnym

Klientów zainteresowanych wykonaniem projektu kuchni industrialnej na zamówienie zachęcamy do kontaktu. Z naszą pomocą zarówno mała kuchnia w stylu industrialnym, jak i duża będą przestrzeniami charakteryzującymi się funkcjonalnością oraz estetyką wykonania. Oferujemy kompleksową obsługę – od projektu mebli na wymiar, po ich wykonanie i pomoc w dopełnieniu aranżacji stylowymi dodatkami. Nasze salony z kuchniami industrialnymi znajdują się w Markach k.Warszawy, w Legionowie i Lublinie. Jeśli nie możesz dojechać bezpośrednio do naszych projektantów i sprzedawców, możesz wykonać projekt online, bez wychodzenia z domu.