Kuchnie industrialne

Wybór aranżacji kuchni to decyzja o kluczowym znaczeniu dla funkcjonalności i estetyki jednego z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu lub domu. Nie należy jej pozostawiać przypadkowi, ani decydować się na wybór określonego stylu tylko dlatego, że jest modny. Zamiast tego warto zdecydować się na projekt kuchni, która spełnia nasze oczekiwania pod względem estetyki i ergonomii użytkowania pomieszczenia.

Kuchnia w stylu industrialnym – dla zwolenników minimalizmu i praktycznych rozwiązań

Kuchnie industrialne towarzyszą nam od lat 60. XX wieku. Trend na tego typu aranżacje rozpoczął się wraz z popularyzacją koncepcji adaptacji obiektów poprzemysłowych na cele mieszkaniowe. Współcześnie projektowanie kuchni w stylu industrialnym skupia się przede wszystkim na wprowadzeniu elementów architektury industrialnej do przestrzeni mieszkalnych – domów jednorodzinnych oraz mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Najczęściej jest to beton architektoniczny, cegła, drewno oraz elementy ze stali malowanej proszkowo.

 

Czym jeszcze charakteryzuje się kuchnia w stylu industrialnym?

Kuchnia w stylu industrialnym to przede wszystkim surowy wygląd, na który składają się minimalizm oraz prostota stosowanych rozwiązań. Meble kuchenne industrialne są pozbawione zbędnych ozdobników, co przekłada się na relatywnie niski koszt aranżacji wnętrza, a zarazem łatwość utrzymania kuchni w czystości. Minimalizm stylu industrialnego doskonale sprawdza się zarówno na dużych, jak i małych przestrzeniach. W praktyce mała kuchnia w stylu industrialnym jest bardzo funkcjonalna, a zarazem atrakcyjna pod względem wizualnym. W aranżacjach kuchni industrialnych przeważają jasne kolory – biel, odcienie szarości – do uwypuklenia których stosujemy wyraziste dodatki. Panele szklane w ciemnych odcieniach, elementy wyposażenia z czarnej stali, charakterystyczne dla loftów i obiektów przemysłowych punkty świetlne.

Kuchnia industrialna – aranżacje TOP 3 dla dużych i małych przestrzeni

Jako producent wysokiej jakości mebli kuchennych na zamówienie oferujemy aranżacje kuchni w dowolnym stylu. Jedną z naszych specjalności są kuchnie industrialne na wymiar. Projektowanie kuchni w stylu industrialnym rozpoczynamy od rozpoznania potrzeb i oczekiwań inwestora oraz wykonania pomiaru pomieszczenia. Na tej podstawie proponujemy określony układ kuchni oraz je kolorystykę. W zależności od rozmiaru i ustawności pomieszczenia kuchnia industrialna biała może przyjąć układ litery L lub U, zostać wyposażona w wyspę lub cechować się absolutnym minimalizmem tak pod względem wykończenia, jak i ilości zabudowy meblowej.

Klientów zainteresowanych wykonaniem projektu kuchni industrialnej na zamówienie zachęcamy do kontaktu. Z naszą pomocą zarówno mała kuchnia w stylu industrialnym, jak i duża będą przestrzeniami charakteryzującymi się funkcjonalnością oraz estetyką wykonania. Oferujemy kompleksową obsługę – od projektu mebli na wymiar, po ich wykonanie i pomoc w dopełnieniu aranżacji stylowymi dodatkami.