Kuchnie Klasyczne

Niesamowite, ile możliwości daje współczesny przemysł meblowy. Każdy, kto tylko chce, może mieć kuchnię indywidualnie zaprojektowaną i stworzoną pod wymiar. Jeden producent mebli drewnianych może zaoferować kuchnie klasyczne oraz w każdym innym stylu. Jeśli podobają Ci się klasyczne aranżacje kuchni, pomożemy Ci zaprojektować meble, oświetlenie i dodatki, następnie wykonamy klasyczne meble kuchenne i zamontujemy je w Twoim domu.

Klasyczna kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Meble klasyczne do kuchni są idealną odpowiedzią na potrzeby tych, którzy szczególnie cenią sobie tradycyjny, elegancki oraz nienachalny wystrój wnętrz. Kuchnie klasyczne charakteryzują się przede wszystkim tym, że każdy z domowników czy gości, niezależnie od wieku, czuje się w przyjemnie i komfortowo w tym pomieszczeniu.

Kuchnie klasyczne posiadają wyjątkowy i szlachetny charakter. Meble te są ponadczasowe, nie podlegają trendom i nigdy nie wychodzą z mody, dlatego też projekty kuchni klasycznych uważa się za ponadczasowe i pasujące do każdej przestrzeni – kuchnia klasyczna może być przestronna, jak i relatywnie mała. W każdej przestrzeni meble kuchenne klasyczne będą się prezentowały nienagannie i stylowo. Klasyczne kuchnie są subtelne, eleganckie i przytulne a dzięki zastosowaniu w nich nowoczesnych rozwiązań i systemów również komfortowe i funkcjonalne.

Ponadczasowa klasyka w kuchni

Kuchnie w stylu klasycznym charakteryzują się eleganckim, bogatym zdobieniem i wysokiej klasy materiałami takimi jak np. drewno czy kamień. Kolorystyka kuchni klasycznych może obejmować ciemne, nadające elegancji wnętrzu odcienie lub naturalne, ciepłe barwy w jasnych, delikatnych tonacjach beżu, brązu lub w kolorach naturalnego drewna.

Kuchnia klasyczna to duża ilość dodatków oraz odpowiednio dobrane elementy wykończenia, które tworzą idealną spójną całość. Należą do nich przede wszystkim fronty szafek kuchennych, dany wzór blatu, a także kształt uchwytów czy pasujące do mebli oświetlenie. I choć dodatków jest sporo, wszystkie one stanowią spójną całość, której kuchnia klasyczna zawdzięcza swój niepowtarzalny urok.

Kuchnie w stylu klasycznym znakomicie sprawdzają się w mieszkaniach, domach, w hotelach, apartamentach na wynajem. Trafiają w gusta osób, które cenią i minimalizm, i przepych. Są idealnie zrównoważone, dlatego, jeśli nie masz przekonania do innych rozwiązań, wybierz meble do kuchni klasycznej — estetyczne, uniwersalne i efektowne.

Meble kuchenne klasyczne – estetyka i funkcjonalność

Meble klasyczne do kuchni cechuje bogate wzornictwo oraz dekoracyjność w wykończeniu frontów. Nie są to gładkie, płaskie powierzchnie jak w przypadku kuchni nowoczesnych, lecz fronty ramowo płycinowe, niekiedy z licznymi przeszkleniami i oświetlonymi wewnątrz witrynami. Obecnie mamy do wyboru pełen wachlarz różnego rodzaju frontów od najprostszych z gładką płyciną, po bardzo dekoracyjne, frezowane fronty z płyciną wypukłą – w zależności od upodobań klienta.

Materiałami, z których najczęściej wykonuje się tego typu kuchnie, są:

  • płyta MDF, która dzięki specjalnemu frezowaniu zyskuje klasyczny charakter,
  • tradycyjne fronty drewniane z wysokiej jakości drewna.

Najczęściej wybierane do tego typu wnętrz blaty wykonywane są z konglomeratów, granitów, spieków kwarcowych czy drewna, a całość zabudowy kuchennej nierzadko zwieńczona jest dekoracyjnym gzymsem, lub ornamentem. Projekty i rozwiązania są bardzo różne, dlatego każda kuchnia klasyczna, mimo iż utrzymana w bardzo jasno sprecyzowanym stylu jest nieco inna, a dzięki temu niepowtarzalna i Twoja.

Kuchnie klasyczne — drewniane meble i efektowne dodatki

W kuchni klasycznej bardzo dużą rolę odgrywają również odpowiednio dobrane uchwyty. Należy pamiętać, że chcąc utrzymać odpowiedni klimat, powinniśmy raczej zrezygnować z nowoczesnych uchwytów krawędziowych, na rzecz tradycyjnych rozwiązań – uchwytów nawiercanych. Aktualnie mamy do wyboru całą gamę uchwytów o różnych kształtach zaczynając od ceramicznych, przez stalowe, po mosiężne. To dzięki nim meble kuchenne klasyczne nabierają eleganckiego charakteru i swoistej patyny typowej dla tego typu projektów meblarskich.

Klasyka w kuchni nie oznacza jednak przestarzałych rozwiązań, gdyż zazwyczaj kuchnie te, wyposażone są w różnego rodzaju systemy typu cargo, systemy do szafek narożnych czy windy w szafkach wiszących, które nie zakłócą klasycznej formy kuchni, a sprawią, że będzie ona dużo bardziej funkcjonalna, ergonomiczna i praktyczna. Dodatkowo projekty kuchni w stylu klasycznym zakładają inkorporację nowoczesnych sprzętów AGD w zabudowę meblową. Dzięki temu całość realizacji jest funkcjonalna, spójna i robi naprawdę wspaniałe wrażenie. Oprócz stylu klasycznego możesz zwrócić uwagę także na kuchnie w stylu glamour oraz kuchnie loftowe.

Projektowanie kuchni klasycznych

Projektowanie kuchni klasycznych jest niełatwym przedsięwzięciem. Projektując kuchnię, pamiętajmy, że jest to inwestycja na długie lata. Wybierzmy taki styl, który będzie ponadczasowy i zawsze modny, ale nie zapominajmy, że jest to głównie miejsce pracy, w którym gotowanie powinno być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Funkcjonalne kuchnie w stylu klasycznym to nie tylko ozdobniki i dobór uchwytów, to przede wszystkim odpowiednia organizacja przestrzeni, która ma z nami współpracować, a nie nam przeszkadzać. Projektowanie kuchni klasycznych warto zatem zlecić doświadczonemu specjaliście, który zadba o każdy szczegół począwszy od dopasowania projektu do indywidualnych potrzeb, skończywszy na realizacji oraz doborze wszelkich dodatków, tak aby całość była spójna a przede wszystkim w pełni funkcjonalna i praktyczna.