Kuchnie loftowe

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Nie bez powodu nazywana jest sercem domu – to właśnie w niej spędzamy najwięcej czasu. Połączona jest nierzadko z salonem lub z jadalnią, a odpowiednio urządzona tworzy z nimi spójną całość. Szukając pomysłów na zaaranżowanie kuchni warto zastanowić się nad wyborem stylu loftowego. Kuchnie loftowe cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na to, że doskonale prezentują się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach, lecz również dlatego, że postrzegane są jako nowoczesne i praktyczne.

Styl industrialny w kuchni – czym się wyróżnia?

Projektowanie kuchni loftowej należy zacząć od zapoznania się z cechami charakterystycznymi tego stylu. Moda na projektowanie wnętrz inspirowanych przemysłową epoką rozpoczęła się w latach 60. XX wieku wraz z wykorzystywaniem opustoszałych, pofabrycznych hal w celach mieszkaniowych. Kuchnie loftowe to przede wszystkim surowy wygląd, który z powodzeniem łączy się z funkcjonalnością i wytrzymałością. Ponadto, takie cechy jak minimalizm czy prostota sprawiają, że projektowanie kuchni loftowej odbywa się w sposób oszczędny.

Kuchnie loftowe niegdyś były jedynie otwartymi przestrzeniami, obecnie jednak są to niekoniecznie duże wnętrza. Aby dane pomieszczenie kuchenne mogło być sklasyfikowane jako te w stylu industrialnym, powinno posiadać takie cechy, jak między innymi:

  • surowe materiały na ścianach, podłodze czy suficie, czyli przede wszystkim beton, drewno, metal i cegłę,
  • delikatną, łagodną kolorystykę – głównie czerń i szarości oraz brązy, lecz spotkać można się również z bielą i beżami,
  • różnorodne, funkcjonalne elementy wyposażenia, nierzadko „przypadkowe” i niepasujące do pozostałych elementów kuchni loftowej,
  • duże okna bez zasłon.

Jak urządzić kuchnię w stylu loft?

Kuchnie w stylu loft szczególnie wyróżniają się rdzawymi, ceglanymi ścianami oraz drewnianymi meblami z elementami metalu. Wśród elementów aranżacyjnych kuchni loftowych mogą znaleźć się również betonowe sufity, metalowe taborety oraz przemysłowe lampy. Dodatkowo, w kuchniach w stylu loft nierzadko spotkać się można z wyeksponowanymi elementami instalacji hydraulicznych oraz wiszącymi kablami. Surowy wygląd i wrażenie prowizorycznego zamontowania czy wykończenia nie oznaczają w tym przypadku jednak nudy, bowiem poszczególne elementy stylu loftowego mogą nadać kuchni oryginalnego, wyrazistego charakteru.

Projektowanie kuchni loftowej warto więc zlecić fachowcom, którzy nie tylko doradzą i zaprojektują meble tak, aby przestrzeń była maksymalnie wykorzystana, lecz również zadbają o ich solidne wykonanie i profesjonalny montaż.

Projektowanie kuchni loftowej – oferta 3TOP

Wszystkich zainteresowanych zaprojektowaniem na wymiar kuchni w stylu loft serdecznie zachęcamy do zapoznania się z galerią, gdzie znaleźć można nasze dotychczasowe realizacje. Nasza oferta obejmuje stworzenie indywidualnego projektu mebli kuchennych, ich wykonanie oraz profesjonalny montaż. Zapraszamy do kontaktu oraz współpracy.