Kuchnie rustykalne

Kuchnia, zwana również sercem domu, to pomieszczenie, któremu podczas urządzania należy poświęcić szczególną uwagę. To miejsce w domu czy mieszkaniu, w którym spędza się najwięcej czasu – ważne jest więc, aby była w pełni zagospodarowana, funkcjonalna oraz komfortowa w trakcie codziennego użytkowania. Ponadto, warto zwrócić uwagę na jej wystrój, aby prezentowała się efektownie, a przebywanie w niej było jeszcze przyjemniejsze.

Szukając pomysłów na zaaranżowanie kuchni warto zastanowić się nad wyborem stylu rustykalnego, który doskonale prezentuje się zarówno w pomieszczeniach o dużych metrażach, jak i tych mniejszych. Kuchnie rustykalne to propozycja głównie dla miłośników sielskich klimatów, ceniących sobie tradycję i naturalne materiały. Meble kuchenne rustykalne sprawdzą się również w przypadku tych, którzy stawiają we wnętrzach na prostotę. Styl rustykalny z powodzeniem łączyć można z innymi, na przykład loftowym, dodając między rustykalne meble kuchenne a blat rdzawą cegłę lub skandynawskim – poprzez wybranie minimalizmu i oszczędności w dodatkach.

Kuchnia w stylu rustykalnym – cechy charakterystyczne

Kuchnie rustykalne wyróżniają się niezwykłym urokiem i ciepłem. Nawiązują przede wszystkim do natury oraz wprowadzają do pomieszczenia przytulną atmosferę, przywodzącą na myśl sielski, wiejski klimat. Kuchnie rustykalne to przede wszystkim takie materiały jak drewno i kamień oraz meble “z duszą”. Drewniane rustykalne meble kuchenne najlepiej prezentują się w naturalnym kolorze drewna. Nierzadko jednak spotkać się można również z meblami w kolorach białych, beżowych oraz różnych odcieniach zieleni i szarości. Blaty w kuchniach rustykalnych najczęściej wykonane są z drewna lub kamienia, a całość dopełniają niewielkie rustykalne akcenty.

Kuchnia rustykalna – jak ją urządzić?

W kuchniach rustykalnych powinno znaleźć się przede wszystkim drewno, jednak należy przy tym pamiętać, aby nie przesadzić z jego ilością – może ono bowiem przytłoczyć niektóre wnętrza. Dominujące kolory na ścianach to barwy ziemiste, neutralne lub ciepłe, dlatego też warto zdecydować się na biel, brązy lub jasne odcienie zieleni. W kuchniach stylizowanych na starodawne często można spotkać się również z meblami kuchennymi z przeszklonymi witrynami, przez które widać ręcznie robioną ceramikę czy gliniane naczynia. Podczas urządzania kuchni w stylu rustykalnym, warto również pamiętać o takich dodatkowych elementach, jak na przykład wiklinowe meble, ręcznie robione firany, lniane obrusy oraz gliniane naczynia.

Meble kuchenne rustykalne – oferta 3TOP

Wszystkich zainteresowanych wykonaniem mebli kuchennych rustykalnych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z proponowaną przez nas konkurencyjną ofertą oraz obejrzenia portfolio, gdzie znajdują się zrealizowane przez nas dotychczas projekty. Nasza oferta obejmuje stworzenie indywidualnego projektu po przeprowadzeniu analizy potrzeb, wybór materiałów, dokonanie dokładnych pomiarów, solidne wykonanie mebli oraz ich profesjonalny montaż. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz współpracy.