Kuchnie Skandynawskie

Styl skandynawski w ostatnich latach mocno zyskał na popularności. Kuchnie w stylu skandynawskim kochają wszystko co naturalne. Nie powinno zabraknąć w nich naturalnego drewna, kamienia oraz naturalnych tkanin. Kolorami bazowymi w tego typu kuchniach są kolory ziemi, biele, szarości oraz błękity, często połączone z elementami drewna i motywami roślinnymi. Dominująca biel, to jeden z głównych powodów popularności stylu skandynawskiego w Polsce. Kuchnie te jednak są dowodem na to, że białe wnętrza, nie muszą być nudne i bez wyrazu.
Aranżacje kuchenne są jasne, przytulne, przejrzyste i proste w formie, przez co pasują do większości naszych mieszkań i domów.

Styl skandynawski posiada wiele wydań – kuchnia w stylu fińskim wyróżnia się kontrastowymi barwami i wzorami, natomiast szwedzka to maksymalny minimalizm i oszczędność w dodatkach. Dlatego też, meble kuchenne w stylu skandynawskim to doskonała podstawa do różnego rodzaju aranżacji.

Czym wyróżniają się meble do kuchni skandynawskiej?

Fronty w kuchniach skandynawskich cechują się nieskomplikowaną formą. Zwykle są gładkie lub delikatnie frezowane, nie są mocno dekoracyjne i bogato żłobione jak w przypadku kuchni klasycznych. Często możemy znaleźć w takich aranżacjach fronty witrynowe, liczne przeszklenia, ale również zdarzają się kuchnie, w których nie zobaczymy szafek wiszących, a zamiast nich proste, drewniane, wolno wiszące półki.
Meble kuchenne w stylu skandynawskim powinny wyróżniać się dużą ilością schowków i miejscem do przechowywania elementów wyposażenia kuchni wewnątrz nich. Styl skandynawski to minimalizm i prostota, dlatego też warto zwrócić uwagę na to, aby nie zastawiać blatów. Dopełnieniem skandynawskich wnętrz kuchennych są detale, takie jak na przykład uchwyty.
Przy wyborze uchwytów nie musimy kierować się specjalnymi kryteriami, ponieważ do kuchni skandynawskich pasują zarówno uchwyty klasyczne – stylizowane, jak i nowoczesne , proste, stalowe formy relingów.
Fronty zazwyczaj wykonane są z gładkiej płyty MDF lakierowanej w macie, płyty MDF z subtelnym frezem lub drewna. W aranżacjach tego typu znajdziemy również przeszklenia, witryny a także proste kredensy. Najczęściej wybieranym do takich kuchni materiałem na blaty jest drewno naturalne lub materiały, które je przypominają, kamień naturalny i spieki kwarcowe.

Prostota, przejrzystość i funkcjonalność – to słowa opisujące idealne wnętrze, a zarazem wiodące cechy stylu skandynawskiego. Kuchnia w tym stylu to przede wszystkim dobrze przemyślana przestrzeń, w której wszystko ma swoje miejsce. Ogólny ład i porządek dodają jej objętości, a dobre rozplanowanie systemów, szafek i szuflad sprzyja bardziej funkcjonalnemu i łatwiejszemu użytkowaniu jej na co dzień. Efekt przytulności wzmaga obecność naturalnych materiałów użytych do stworzenia aranżacji kuchni, takich jak drewno, kamień czy wiklina.

Meble kuchenne w stylu skandynawskim – oferta 3TOP

Wykonanie mebli kuchennych w stylu skandynawskim warto zlecić fachowcom. Wówczas uzyskać można pewność, że wnętrze będzie w pełni zagospodarowane, a co za tym idzie funkcjonalne, praktyczne i wygodne podczas codziennego użytkowania.

Wszystkich zainteresowanych meblami kuchennymi w stylu skandynawskim wykonanymi na wymiar zachęcamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami oraz do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.