Meble kuchenne na wymiar w białej kolorystyce – plusy i minusy

Zakup mebli kuchennych jest w większości przypadków inwestycją na lata i wiąże się ze sporym wydatkiem. Właśnie to powinno stanowić główny powód dla którego warto dobrze przemyśleć różne rozwiązania przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór kolorystyki frontów mebli. Mimo zmieniających się trendów niesłabnącą popularnością cieszy się biel. W niniejszym artykule podpowiemy w jakich wnętrzach ten kolor sprawdzi się najlepiej oraz na co zwrócić uwagę na etapie podejmowania decyzji. Przedstawimy też zalety i wady posiadania kuchni w bieli.

.

Niezależnie od tego czy posiada się dużą, przestronną kuchnię czy małą, zaledwie kilkumetrową kwestia doboru kolorystyki jest tak samo ważna. Pierwszym kryterium wyboru stanowią zazwyczaj własne preferencje i gust. Warto jednak być otwartym na proponowane rozwiązania projektantów w studiach mebli na wymiar.

Białe kuchnie na wymiar – zalety

Kuchnie na wymiar w bieli są bardzo popularnym rozwiązaniem w przypadku nowoczesnych aranżacji wnętrz. Zazwyczaj klienci decydują się na fronty wykonane z MDF lakierowanego w macie jak i w połysku. Jest tak nie tylko ze względu na estetykę, ale również na wysoką jakość. Wracając jednak to kwestii samej kolorystyki, to lista zalet białych mebli w kuchni jest długa. Można umieścić na niej:

  • uniwersalność – w przeciwieństwie do innych kolorów biel sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu niezależnie od jego stylu,
  • nadanie lekkości wnętrzu – duże i wysokie zabudowy meblowe w intensywnych kolorach mogą działać przytłaczająco na domowników. Biała kolorystyka pozwala uniknąć takiego wrażenia,
  • optyczne powiększenie wnętrza – biały kolor odbija światło i optycznie powiększa wnętrze. Dlatego też białe fronty meblowe wykonane z MDF lakierowanego są polecane do małych pomieszczeń,
  • ponadczasowość – dla wielu osób to główny argument na etapie podejmowania decyzji. Popularność białych kuchni od lat jest na tyle duża, że można stwierdzić, iż nie wychodzą one z mody.

Białe kuchnie na zamówienie: na co zwracać uwagę?

Na temat wad białych kuchni na wymiar narosło wiele mitów. Często można spotkać się z opiniami mówiącymi, że białe fronty w kuchni są trudne w utrzymaniu czystości. W rzeczywistości jednak każde meble wykonane z danego materiału brudzą się w takim samym stopniu i wymagają takiej samej pielęgnacji niezależnie od kolorystyki. Wspominaliśmy o tym w artykule na temat frontów z MDF lakierowanego w połysku i w macie.

Prawdą nie jest również to, że kuchnie na wymiar w białym kolorze są bardziej podatne na uszkodzenia i zarysowania. Tutaj kolorystyka nie ma żadnego znaczenia. Liczy się rodzaj i jakość materiału, z którego są wykonane.

Profesjonalne firmy, którym zależy na dobrej opinii i satysfakcji kupujących stawiają na wysokiej klasy materiały, co przekłada się na trwałe meble służące ich klientom przez długie lata. Czasami warto zatem zapłacić nieco więcej i mieć gwarancję jakości niż pozornie zaoszczędzić. Pozornie, ponieważ produkty wykonane z tańszych materiałów mają tendencję do utraty swoich właściwości po pewnym czasie. To z kolei wiąże się z koniecznością wykonywania poprawek.