Kuchnie Nowoczesne

Kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesne meble do kuchni  charakteryzują się prostotą, minimalizmem, oszczędną kolorystyką i formą, przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni i zastosowaniu najnowszych rozwiązań funkcjonalnych, takich jak podnośniki czy różnego rodzaju systemy do przechowywania.

Zwykle kolorami dominującymi są biel, czerń, odcienie szarości, nierzadko również występują elementy drewnopodobne, imitacje betonu czy szkło, które może występować zarówno w przestrzeni pomiędzy szafkami, jak i na samych meblach.

Fronty w nowoczesnych meblach do kuchni cechują się gładką, zwykle błyszczącą teksturą bez zbędnych dekoracji czy frezowań. Dzięki temu są one praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości, co często jest jednym z ważniejszych kryteriów, którymi kierujemy się przy wyborze mebli. Jasne kolory oraz połysk na frontach, który odbija światło pozwalają uzyskać wrażenie przestronności i optycznie pomagają powiększyć przestrzeń.

Ważnym elementem dekoracji kuchni nowoczesnej jest także prawidłowo dobrane oświetlenie. Nadaje ono wnętrzu nie tylko klimatu ale również optycznie je powiększa i podkreśla wszelkie znajdujące się w nim detale.

Materiałami, które najczęściej wybierane są przez zwolenników kuchni w nowoczesnym stylu jest płyta MDF lakierowana w połysku lub macie, fornir z drewna naturalnego zarówno egzotycznego jak i powszechnie spotykanego w Europie oraz płyta laminowana. Dwa pierwsze wymienione materiały posiadają możliwość wykonania w nich bardzo popularnych obecnie uchwytów frezowanych, które są doskonałą alternatywną dla tradycyjnych, nawiercanych uchwytów z których spora część osób zrezygnuje. Opcją dla tych, którzy zdecydowali się na płytę laminowaną, a nie podobają się im tradycyjne systemy, są równie efektowne uchwyty krawędziowe, o prostej, współczesnej formie.

Jedną z wielu zalet kuchni w nowoczesnym stylu, jest to, że sprawdza się ona w każdym wnętrzu, niezależnie od jego wielkości. Nowoczesne meble do kuchni dobrze wyglądają zarówno w małych pomieszczeniach jak i w otwartych przestrzeniach kuchennych połączonych z salonem. Kuchnia, tak jak każde inne pomieszczenie, powinna być zaprojektowana zgodnie z ergonomią, dopasowana do indywidualnych potrzeb, a jej wygląd oraz styl w jakim zostanie zaprojektowana powinien być spójny z koncepcją projektu pozostałych wnętrz.

Nowoczesne kuchnie na wymiar Warszawa

Kuchnia jest centrum życia rodzinnego, dlatego też warto poświęcić szczególną uwagę projektowaniu oraz urządzaniu tego pomieszczenia, aby było w pełni funkcjonalne i intuicyjne w użytkowaniu. Wielu klientów kupuje gotowe meble, jednak zdecydowanie lepszą decyzją jest zamówienie mebli na wymiar. Nowoczesne kuchnie na wymiar zagwarantują indywidualny efekt oraz niepowtarzalność zaprojektowanych mebli. Projektowanie kuchni nowoczesnych warto zlecić doświadczonemu specjaliście, który na każdym z etapów realizacji projektu zapewni fachową pomoc a także zadba o najmniejsze detale. Oferujemy nowoczesne kuchnie na wymiar, projekt i realizację, kompleksową obsługę, w tym fachowe doradztwo oraz wysoką jakość realizowanych usług.