O projekcie

Klienci pojawili się w naszym studio z polecenia znajomych.
Przyszli z gotowymi wizualizacjami i potrzebowali firmy, która kompleksowo zajęłaby się realizacją ich projektu. Naszym zadaniem było odpowiednie dobranie systemów, akcesoriów i sprzętów tak aby uzyskać efekt widoczny na wizualizacjach biura architektonicznego.
Rozpoczęliśmy współpracę na dosyć wczesnym etapie inwestycji, dlatego mieliśmy możliwość wprowadzania drobnych zmian w elektryce oraz hydraulice. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ brak narzuconych miejsc przyłączy znacząco ułatwia etap projektowy.

Cały dom zaprojektowany został w nowoczesnym stylu, z użyciem wysokiej jakości materiałów a koncepcja projektowa opiera się na ograniczonej palecie barw – czerni, bieli oraz drewnie.
Kuchnia znajduje się w sercu domu i jest widoczna zarówno z jadalni jak i salonu dlatego miała robić duże wrażenie oraz łagodnie przechodzić w część wypoczynkową.
Oczekiwany efekt przenikania udało się uzyskać dzięki obłożeniu ściany z kominkiem tym samym, czarnym spiekiem, który znajduje się na ścianie w kuchni.

Klientom zależało nie tylko na funkcjonalności i ergonomii ale również na praktyczności wykorzystanych materiałów. Przy ciemnej kolorystyce frontów często musimy się liczyć z widocznymi odciskami palców, widocznymi zarysowaniami czy uszczerbkami.
W odpowiedzi na prośbę klientów, do wykonania zabudowy meblowej kuchni zaproponowaliśmy najwyższej klasy laminaty z powłoką anty fingerprint  – zarówno gładkie, matowe jak i drewnopodobne, które do złudzenia przypominają naturalne drewno.
Na blat oraz okładziny ścienne wybraliśmy jeden z najlepszych materiałów – spiek kwarcowy. Sprawdza się on idealnie na blacie ze względu na swoją odporność na zarysowania i wysoką temperaturę, a kładąc go na ścianie nie musimy mieć żadnych łączeń czy fug.
W tej realizacji zastosowaliśmy dwa rodzaje otwierania frontów – część drewnopodobna została wyposażona w wygodne, czarne uchwyty krawędziowe, natomiast wszystkie czarne fronty otwierane są na systemie bez uchwytowym na tak zwany „klik”.  

Efekt końcowy powala na kolana  – w tym projekcie udało nam się spełnić wymagania inwestorów dotyczące funkcjonalności, ergonomii oraz praktyczności materiałów użytych w kuchni.

Podoba Ci się projekt?

Skontaktuj się z nami

Opinia

Nasz klient o realizacji

Nie będę ukrywał, że to mój kolejny remont kuchni. W końcu postanowiłem skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Szafki idealne spasowane, wreszcie porządne fronty i przestrzeń, która została perfekcyjnie wykorzystana w pomieszczeniu. Jeśli jeszcze raz miałabym wybierać firmę, postawiłabym właśnie na 3TOP Kuchnie. Polecam każdemu.

Wojciech