O projekcie

Marzeniem klientów była płyta indukcyjna ze zintegrowanym pochłaniaczem.
Nie widzieli w swojej kuchni okapu w żadnej innej formie – nie podobała im się tuba, ani klasyczny okap w kształcie litery T. Niestety wymarzona płyta pełniąca również rolę okapu jest zdecydowanie większym sprzętem niż mogłoby się to wydawać i wyłącza z użytkowania dużą część szafki. 
Jak udało nam się wyjść z tej sytuacji? 

Klienci przyszli do nas ze wstępną koncepcją rozplanowania zabudowy meblowej kuchni.
Korzystali z pomocy znajomego architekta, który podpowiedział im jak funkcjonalnie zaaranżować pomieszczenie przeznaczone na kuchnię. Przemyślana była każda szuflada oraz szafka – wszystko miało swoje miejsce. Wydawałoby się, że po naszej stronie miałoby być jedynie dostosowanie projektu do zebranych wymiarów, produkcja i montaż mebli.


Ze względu na wybrany przez klientów sprzęt jakim była płyta indukcyjna zintegrowana z okapem, konieczna więc była re-aranżacja wnętrza szafek i szuflad, tak aby kuchnia spełniała oczekiwania przyszłych użytkowników. Potrzebowaliśmy kilku kolejnych spotkań aby zmienić układ szafek - dzięki czemu rozmieszczenie szuflad, rodzaj zastosowanych systemów oraz akcesoriów był idealny. Wymagało to wiele pracy, aby podział frontów był uporządkowany. Nie było to łatwe zadanie i wymagało bliskiej współpracy projektanta z technologiem, jednak efekt finalny jest dla nas i klientów bardzo satysfakcjonujący.

Inwestorzy mieli również jasno określone wymagania odnośnie materiałów w swojej przyszłej kuchni. Miała być ona ponadczasowa, w nowoczesnym stylu, a przewodnim kolorem miała być biel.
Tak też się stało – postawiliśmy na białe, lakierowane fronty połączone z dębowym fornirem o naturalnym usłojeniu. Założeniem było, że blat miał być jak najbardziej zbliżony kolorem do frontów oraz odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Początkowo chcieliśmy zastosować kompozyt akrylowo-mineralny jednak po przeanalizowaniu wszystkich plusów i minusów materiałów dostępnych na rynku, wybór padł na konglomerat.

Efekt finalny bardzo zadowolił klientów. Wspólnymi siłami oraz dzięki naszemu doświadczeniu udało się spełnić oczekiwania inwestora i wcielić w życie jego wizję zarówno od strony wizualnej jak i funkcjonalnej.

Podoba Ci się projekt?

Skontaktuj się z nami

Opinia

Nasz klient o realizacji

3TOP wykonało u mnie meble kuchenne, szafy na wymiar w korytarzu oraz meble na wymiar do pokoju dziennego. Jestem bardzo zadowolony z usług tej firmy. Obsługę zamówienia od etapu projektowania i dogadywania szczegółów do montażu mebli na miejscu oceniam wzorowo. Pani Joanna, która była odpowiedzialna za projekt oraz dogadanie szczegółów nie tylko okazała się świetnym fachowcem, ale również ma bardzo pozytywne podejście do klienta. Stolarze, którzy składali meble na miejscu pan Marcin i Dariusz wykonali swoją pracę bardzo dokładnie. Efekt jest taki jakiego oczekiwałem. Polecam z czystym sumieniem.

Adam