Kuchnie lakierowane

Kuchnia jest jednym z istotniejszych pomieszczeń każdego domu czy mieszkania a podczas jej urządzania podstawowym elementem jest wybór odpowiednich mebli, takich które będą nie tylko w pełni funkcjonalne, praktyczne czy estetyczne, ale również będą pełniły swoją rolę przez długie lata, dzięki swojej wytrzymałości. Muszą one zatem charakteryzować się nie tylko odpowiadającym na różne gusta stylem i designem, lecz także być trwałe i odporne na wszelkie zanieczyszczenia i zniszczenia.

Meble kuchenne lakierowane – idealny wybór podczas urządzania kuchni

Fronty szafek kuchennych mogą mieć różne wykończenie jednak kuchnie lakierowane cieszą się coraz większą popularnością wśród wnętrzarskich trendów. Wybór mebli kuchennych lakierowanych niesie za sobą szereg pozytywnych skutków. Do głównych zalet należy przede wszystkim możliwość nieograniczonego wyboru koloru lakieru spośród dostępnej palety barw. Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne kolory takie jak biel i czerń, nierzadko również odcienie szarości oraz inne stonowane kolory.

Kuchnie lakierowane charakteryzują się oryginalnością, ciekawym designem oraz stylem. Dzięki możliwości wyboru dowolnego zestawienia kolorów na frontach szafek, uzyskać można niezwykle efektowną i zindywidualizowaną aranżację wnętrza.

Dostępnych jest także kilka rodzajów wykończeń – mat, półmat czy połysk. Każdy z poszczególnych wykończeń frontów nadaje wnętrzu niepowtarzalny wygląd oraz charakter. Meble kuchenne lakierowane w wersji matowej lub półmatowej są rozwiązaniem uniwersalnym i szczególnie polecanym dla projektów kuchni klasycznych, natomiast zastosowanie połysku nada wnętrzu nowoczesności. Dodatkowo kuchnie lakierowane na wysoki połysk dają ciekawy efekt głębi, ożywiają i rozjaśniają wnętrze. Ten rodzaj wykończenia polecany jest szczególnie do małych pomieszczeń, ponieważ optycznie powiększa pomieszczenie dzięki dziennemu światłu lub zastosowaniu odpowiedniego sztucznego oświetlenia.

Meble kuchenne lakierowane są odporne na wilgoć i wysokie temperatury. Niekorzystne kuchenne warunki nie wpływają więc na stan lakieru. Niestety nierzadko na frontach, niezależnie od rodzaju wykończenia, widoczne są nawet lekkie zabrudzenia, warto więc pamiętać o ich systematycznej pielęgnacji. Lakierowane fronty są łatwe w czyszczeniu, do ich umycia wystarczy jedynie odrobina wody z płynem.

Projektowanie mebli kuchennych lakierowanych

Kuchnie lakierowane są idealną odpowiedzią na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających projektów. Aranżacja kuchni jest inwestycją długoterminową, dlatego też projektowanie mebli kuchennych warto oddać w ręce specjalisty, który zwizualizuje potrzeby, przygotuje indywidualną ofertę oraz kompleksowo zrealizuje zlecenie. Pomoc fachowca w projektowaniu kuchni zapewni nie tylko estetyczny wygląd pomieszczenia, ale również w pełni funkcjonalne i intuicyjne miejsce do pracy.