Blog

Trendy kuchenne – jakie będą dominowały w 2020 roku?

Jednym z najważniejszych tematów na początku każdego roku – zarówno dla osób noszących się z zamiarem wykonania nowej kuchni, jak i tych pracujących w branży meblarskiej – jest kwestia trendów, jakie będą panowały w najbliższych miesiącach. Jak bardzo zmienią się one w 2020 roku w porównaniu do ubiegłego? Jaka kolorystyka, jaki styl i jakie rozwiązania będą cieszyły się największą popularnością. Na podstawie wieloletnich doświadczeń oraz dostępnych już informacji z branży wnętrzarskiej i meblarskiej postanowiliśmy poświęcić ten artykuł na temat tego, na jakie kuchnie w 2020 roku najczęściej będą decydowali się Polacy.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie trendy kuchenne mogą być popularne w 2020 roku;
– jak bardzo tegoroczne trendy mogą różnić się od ubiegłorocznych;
– na co zwrócić uwagę przy urządzaniu kuchni, aby była „na czasie”.

Kuchnie – trendy 2020: czym będą się charakteryzowały?

W najbliższym czasie nie należy spodziewać się przełomu związanego z trendami projektowania i urządzania wnętrz kuchennych. Podobnie, jak w ostatnich latach, tak i w 2020 roku dużą popularnością powinien cieszyć się styl minimalistyczny. Szybkie tempo życia, w którym dobra organizacja jest kluczowym elementem, sprawia, że coraz więcej Polaków poszukuje i docenia najprostsze rozwiązania. Dotyczy to zarówno kwestii wizualnych, jak i praktycznych. O znaczeniu funkcjonalności i ergonomii we wnętrzach kuchennych powiedziano i napisano już tak dużo, że nie będziemy poruszać tego w niniejszym artykule. Skupimy się na aspekcie wizualnym.

Cechą charakterystyczną współczesnych trendów urządzania jest stawianie na neutralną kolorystykę. Nieustannie dużą popularnością cieszą się kuchnie w kolorze białym oraz zabudowy z wykorzystaniem płyt drewnopodobnych, czy forniru. W poprzednim roku poza bielą, zainteresowaniem cieszyły się kuchnie w odcieniach szarości, i to właśnie ona może odegrać dużą rolę w roku 2020. Co ciekawe, według specjalistów zajmujących się badaniem trendów, w tym roku na popularności mają zyskać kolory ziemi, pastelowa jak i butelkowa zieleń oraz granat.

Trendy w kuchniach 2020: rodzaj frontów i elementy dodatkowe

Z racji tego, że w minimalistyczny styl wpisują się proste, nieskomplikowane rozwiązania, na topie ciągle są fronty lakierowane w macie. Nadal warto postawić na systemy otwierania bez uchwytowego, jednak powoli wracają do łask tradycyjnie montowane uchwyty nawiercane. Obecnie mamy zatrzęsienie nowych, designerskich uchwytów, które potrafią nadać każdej realizacji indywidualny charakter. Jeśli chodzi natomiast o przestrzeń między szafkami, należy zakładać że na topie będę okładziny ścienne, które są kontynuacją blatu kuchennego oraz wielkoformatowe płytki.

Aby stworzyć wymarzoną kuchnie zgodnie z panującymi trendami warto nie tylko inspirować się dostępnymi zdjęciami realizacji (nasze można zobaczyć TUTAJ), ale przede wszystkim zdać się na porady projektanta. Możliwość zasięgnięcia opinii doświadczonej w zakresie projektowania kuchni osoby jest jedną z największych zalet wynikających z postawienia na meble na wymiar, a nie na gotowe moduły.